Rock Bike Fest 2024

20. července se za krásného letního počasí v areálu Koupaliště Hukvaldy konal 8. ročník festivalu MTB cyklistiky a rockové hudby. Program byl tradiční, čili v dopoledních hodinách se konaly závody dětí v sedmi kategoriích od nejmenších jezdících na odrážedlech na trati částečně vedoucí po pumptraku po kadety, kteří absolvovali několik kol na 2km dlouhém okruhu. V půl jedné odstartoval hlavní závod Cross Coutry na okruhu dlouhém 6 km vedoucím přes Babí horu, které jezdci absolvovali šestkrát. Závod nabídl krásný souboj dvou vedoucích jezdců, ten však bohužel přerušil defekt na kole jednoho z nich. Absolutním vítězem se již po několikáté stal Tomáš Kalita před Jakubem Sedlářem a Tomášem Kovářem. Zmíněných závodů se zúčastnilo celkem 56 závodníků a byl jako již tradičně v režii Sportovního klubu Kohouti Pržno v čele s Vlastou Matýskem.

Po odjetí hlavního závodu následoval závod na pumptracku na čas, který je čím dál tím populárnější a zúčastnilo se ho celkem 36 jezdců. Závod byl velice napínavý a o vítězi Šimonovi Bagárovi rozhodl časový rozdíl 0,02s.

Odpoledne doplil doprovodný program pro děti, který zahrnoval obří skákací hrad, malování na obličej a oblíbenou pěna připravena SDH Fryčovice.

Hudební část večera byla sestavena z našich nejoblíbenějších kapel, které si doposud na naši akci zahráli. Byla to celorepublikově známá kapela Dark Gamballe z Vyškova, Bikkinyshop z Prahy, Critical Acclaim z Přerova a HC3 z Oder, jehož vystoupení v jedné písni obohatil i její původní zpěvák. Akce skončila krátce po půlnoci a my už se těšíme na deváté pokračování, které se bude konat 26. Července 2025.